מה זה CSS3?

CSS3 היא טכנולוגיה חדישה ומסעירה המאפשרת לנו להגדיר סגנונות גרפיים שונים ומגוונים עד מאוד למסמכים הנכתבים בשפות כגון HTML ו - XML.מבחינה זו CSS3 היא השפה שבאמצעותה מעצבים ומתכנתים מכל רחבי העולם עובדים על דרכים לעיצובו מחדש של עולם האינטרנט.

גרסת ה - CSS המאושרת האחרונה היא CSS 2.1. למעשה, העבודה על גרסה 3 החלה כבר ב - 1998, בשעה שגרסה 2.1 הייתה עדיין בשלב הטיוטא שלה (ודאי יפתיע רבים מכם לדעת שלמעשה גרסה 2.1 טרם אושרה סופית על ידי ה - W3C).

CSS 2.1 היא ספציפיקציה של השפה והיא דורשת מכל דפדפן התומך ב - CSS לתמוך בכל הספציפיקציה ולא רק בחלקים ממנה (לטענת מיקרוסופט החל מגרסה 8 אקספלורר הוא הדפדפן היחיד התומך בכל הספציפיקציה של גרסת CSS 2.1).

המודולריות של CSS3 והשפעת עובדה זו על מפתחי ומעצבי אתרים

גרסת CSS3 לעומת זאת היא מודולרית. משמעות הדבר היא שאין בה דרישה שמי שיתמוך בה יתמוך בכל השפה אלא בכל מודול בנפרד. כלומר, יצרני הדפדפנים יכולים לבחור באיזה מן המודולים של השפה לתמוך.

מבחינתנו כמפתחים וכמשתמשים משמעות הדבר היא שכל דפדפן יכול לתמוך במודולים שונים, אם נוסיף לכך את העובדה שהעבודה על הגדרת המודולים טרם הסתיימה אזי נקבל רמה גבוהה של חוסר אחידות ברמת ואופן התמיכה של הדפדפנים השונים בשפה.

החדשנות של CSS3

בגלל המודולריות של השפה שפת CSS3 מאפשרת למפתחים ומעצבים ליצור עיצובים מורכבים בעזרת שורות קוד מועטות יחסית, מה שהופך דפים המעוצבים בעזרת שפה זו לא רק לעשירים יותר מבחינה עיצובית אלא גם למהירים וקלים יותר. למעשה CSS3 מצליחה לקיים את ההבטחה להביא את העושר העיצובי של אפליקציות שולחניות אל העולם האינטרנטי תוך שהיא תומכת בתכונות כגון צלליות, טקסט תלת ממדי, שינויי צורה, גרפיקה עשירה, הגדרת צבעים חדשנית ומתקדמת, תמיכה בפונטים חדשניים וייחודיים, אנימציה ועוד.

 


 
© 2010-2013  www.Devschool.co.il | מדיניות פרטיות | תנאי שימוש