ASP.NET - מאמרים אחרונים

מהם Page Directives ומה תפקידם

למדו לשלוט על התנהגות האפליקציה שלכם בעזרת הנחיות מיוחדות לקומפיילר של ASP.NET


מדריך ל - Page Directive@

למדו לשלוט על התנהגות הדפים שלכם בעזרת הנחיות מיוחדות ברמת הדף הבדיד לקומפיילר של ASP.NET


מדריך ל - Master Page Directive@

למדו לשלוט על התנהגות ה - Master Pages שלכם בעזרת הנחיות מיוחדות לקומפיילר של ASP.NET


HtmlEncode והתגוננות מפני קוד זדוני

מדריך להתגוננות מפני התקפות קוד זדוניות בדפים שבהם נדרש לאפשר למשתמש לקלוט קוד HTML או Javascript.


תיקיות אפליקציה ב - ASP.NET

מדריך לתיקיות האפליקציה ב - ASP.NET, תפקידיהן והדרכים לניצולן לצורך פיתוח אתרים ואפליקציות יעילות וטובות יותר.


התאמה אוטומטית של Master Page לסוג הדפדפן

במדריך זה נלמד כיצד להגדיר יותר מ - master page אחד לכל דף וכן נלמד כיצד להגדיר master page ספציפי לכל סוג של דפדפן, כולל דפדפנים במכשירי mobile


טיפול בשגיאות ברמת דף

במידה והדבר אפשרי, אזי רצוי לטפל בעזרת מנגנון catch/try בשגיאות ברמת הקוד הגורם לשגיאה, אולם לעתים הדבר אינו אפשרי ולכן רצוי ליצור מעגל נוסף של טיפול בשגיאות. סביבת ASP.NET מאפשרת לנו ליצור מעגל תפיסת שגיאות ברמת הדף (page level errors) כמו גם ברמת האפליקציה. במדריך זה נראה כיצד לתפוס שגיאות ברמת דף.


עבודה במצב Offline בעזרת הקובץ app_offline.htm

כל מי שמתחזק אתרי ASP.NET מכיר את התופעה המעצבנת הזו שבה אתם מנסים לבצע פעולות תחזוקה על קבצים או בסיס הנתונים ומישהו באותו זמן גולש באתר ונועל קבצים. אם השרת שעליו רץ האתר נמצא בשליטתכם אתם יכולים להוריד אותו בדרך כזו או אחרת (לא ממש ידידותי אבל בהחלט יעיל) אולם החל מגרסת ASP.NET 2.0 מיקרוסופט העניקה לנו דרך נוספת להורדת האתר לעבודה ב - Offline באמצעות הקובץ App_Offline.htm.


החלפה דינמית של Master Pages בזמן ריצה

לפעמים אנו נדרשים כמפתחי אתרים להחליף את ה - Master Page של דפים באתר שלנו בהתאם לקונטקסט שבהם הם נפתחים. כך למשל יכול להיות מצב שבו נרצה להציג Master Page אחד לחברים רשומים באתר ואחר לאורחים. או שנרצה בתנאים מסוימים להחליף את ה - Master Page שלנו בהתאם לסוג הדפדפן שאיתו מנסים לצפות בדפים באתר שלנו. רבים אינם יודעים זאת, אך בשורת קוד אחת ניתן לבצע פעולה זו בקלות וביעילות.


זיהוי URL שממנו הגיע גולש לדף באתר שלכם

גולשים מגיעים לאתר שלכם ממקומות שונים כגון מנועי חיפוש, אתרים אחרים, ניוזלטרים ועוד. באמצעות הקוד שבמדריך זה תוכלו לגלות מניין מגיעים גולשים לאתרכם ותלמדו כדי להשתמש במידע זה לטובתכם.


הוספת Mime Types לשרת חלונות

השרת שעליו נמצא האתר שלכם אינו אמור לאפשר גישה לקבצי וידאו ואודיו כגון mp4 או ogg אלא אם כן הגדרתם לו אחרת באמצעות הוספת mime types. במדריך זה נלמד כיצד ניתן להגדיר זאת בקלות בקובץ ה - web.config שלכם.


משתני אפליקציה ב - ASP.NET

משתנים גלובאליים (Application Variables) מאפשרים לכם להעביר מידע בין דפים, בין משתמשים ובין Sessions בכל אפליקצית ASP.NET. במדריך זה נלמד אתכם כיצד להשתמש במשתנים אלה ומה אפשר לעשות איתם.


טיפול בשגיאות ברמת האפליקציה והודעות שגיאה מותאמות לסוג השגיאה

מדריך קצר ותמציתי המסביר כיצד לטפל בשגיאות ברמת האפליקציה ב - ASP.NET וכן כיצד להתאים הודעות שגיאה מיוחדות ומותאמות אישית לסוגים שונים של שגיאות. כולל דוגמאות קוד והסברים.


ASP.NET - גילוי מספר ה - IP של גולשים באתר שלנו

משתנים גלובאליים (Application Variables) מאפשרים לכם להעביר מידע בין דפים, בין משתמשים ובין Sessions בכל אפליקצית ASP.NET. במדריך זה נלמד אתכם כיצד להשתמש במשתנים אלה ומה אפשר לעשות איתם.


זיהוי יכולות דפדפני גולשים באתריכם בעזרת  ASP.NET

מהאם אתם יודעים איך האתר שלכם נראה בדפדפנים של הגולשים? האם הייתם רוצים להתאים את האתרים שלכם כך שייראו במטבם? אם השבתם בחיוב לשאלות האלה אז המדריך הזה הוא בדיוק מה שאתם צריכים...


שמירה וקריאה של Connection Strings בקובץ Config.Sys

איך לשמור ולקרוא Connection Strings בקובץ Config.Sys בכל גרסאות ASP.NET - מדריך מהיר, כולל דוגמאות קוד...


ASP.NET - העברת נתונים מדף לדף באמצעות Query Strings

ישנן דרכים שונות להעביר נתונים מדף אחד למשנהו ב - ASP.NET. העברת אינפורמציה באמצעות Query strings אינה מומלצת בדרך כלל מסיבות של אבטחת מידע, אולם לעתים אין לנו כמפתחים ברירה אלא להשתמש באמצעי זה...


ASP.NET - שליחת דוא"ל באמצעות שרת SMTP

אחת מפעילויות הפיתוח הנפוצות ביותר בפיתוח עבור האינטרנט היא פעולת שליחת הדואר האלקטרוני. אנו נזקקים לפעולה זו לעתים קרובות כאשר אנו רוצים ליצור קשר אוטומטי עם גולש באתר או עם משתמש ביישום WEB. אם זה ב"צור איתנו קשר" או ב"שכחתי את הסיסמה שלי" או ב"אני מבקש מידע על" וכדומה. באמצעות asp.net קל מאוד לבצע פעילות זו, ובגלל שבאתר DevSchool אנחנו אוהבים להשתמש בשירותי הענן נשתמש בשירותים החינמיים של gmail כדי להדגים משלוח דואר אלקטרוני באמצעות קוד ASP.NET...


 


 
© 2010-2013  www.Devschool.co.il | מדיניות פרטיות | תנאי שימוש